CZ ENG
 
Novinky v naší chovatelské stanici Garret.cz


 

Jedno z našich koťat, které zůstalo doma -  Deminka,

má 17.9.2018 deset roků.  

Hodně štěstí naše kočičí štěstí  !!!
30 1 2016… 11 08 2016.. 17 09 2016.. 23 10 2016.. 08 11 2016.. 13 12 2016. .29 01 2017.. 11 02 2017

Naše milovaná Dačinka má dnes 12 roků.
Milá Dačinko, přejeme Ti, abys dlouho zůstala mezi námi a byla pořád zdravá.
Je to naše postelová lady. Jak vidí peřiny, šup a je v nich
Je to naše babička, rozumíme si, i my jsme ve stejném věku :)

07 01 2017
První úspěchy našeho odchovu Julianny na MVK.


7.1.2017 - v Ostravě
Ocenění: CAC, BIV a BIS. Posuzoval ji Martin Urban

25. 3. 2017 Na zámku Nový Světlov v Bojkovicích
Ocenění: CAC, BIS posuzovala ji Lena Venclíková

26.3.2017 Na zámku Nový Světlov v Bojkovicích
Ocenění: posuzoval Jaroslav Pánek a dostala opět CAC a BIS.

Juli zatím vede národního vítěze ve své kategorii
Máme velkou radost a posíláme tímto novému majiteli Jirkovi gratulaci a Juliance pohlazení.
Jirka – táta s vítěznou Juliankou

08 12 2016
Právě jsme se dozvěděli, že neočekávaně odešel navždy táta našich koťátek vrhu CH. Adwinek. Snědl vánoční lamelu a nit a musel být uspán. Adwinku, byl jsi skvělý kocour, chutný, hodný a milý a rád jsi dělal vrátného. Budeme na Tebe vždy vzpomínat s úsměvem.
Byl jsi tátou našich koťátek vrhu CH Charlieho a Chrise.

Ukončení chovu.
V roce 2012 jsem měla vážný a komplikovaný úraz pravé ruky a v důsledku nesprávného léčení ji nemám a nikdy nebudu mít v pořádku. Z tohoto důvodu a s velkou lítostí jsem nucena chov ukončit.
Je mně moc líto, že už u nás nebude to malé překvapení, malá kočičí, sladká miminka. Ale na malá kočičí mini CRX se mám kam podívat J a to k chovatelce v Brně, která naštěstí také chová toto úžasné plemeno cornish rex.
Za dobu, co jsme naposledy aktualizovali naši webovou stránku, se v naší chovatelské stanici hodně změnilo. Naše koťátka již našla nové domovy, z některých budou mazlíčci a z dalších chovné kočky. Některé se již zúčastnily i mezinárodních kočičích výstav s krásnými hodnoceními. Odcházela jedno po druhém během měsíce června, kdy si pro ně vždy přijela nová rodinka. Všechna koťátka byla umístěna do milujících domovů a s novými majiteli jsme v neustálém styku. S těmi, kteří bydlí blízko naše bydliště, udržujeme osobní kontakty a tak vidíme, jak se mění koťátka v dospělé kočky. Také na sociální síti Facebook jsme ve styku s ostatními rodinami, které mají naše odchovy a já tak mám
možnost vidět další potomky našich potomků, ze kterých mám vždycky velikou radost.

Vrácení koťátka, našeho odchovu vrhu I – Ibíska.
Ještě před odchodem našich koťátek do nových domovů se na naši chovatelskou stanici obrátila majitelka našeho odchovu – kloučka Ibíska, narozeného před rokem v únoru 2015.. Nemohla si nadále Ibíska ponechat a poprosila mě, abych pro něho našla novou rodinku. Ibísek tak našel novou rodinku a společně se svojí sestřičkou z dalšího vrhu, nyní s Juliankou bydlí ve Fryštáku v rodinném domku, kde mají pro své lumpárny spoustu místa.
Vrácený Ibísek v novém domově společně s Juliankou

Náš odchov Debbie – narození koťátek
V červnu nám byla oznámena radostná událost z České Lípy. Náš odchov Debbie přichystala doma překvapení – dne 26 06 2016 porodila 5 krásných koťátek různého zbarvení. Přejeme tímto hodně štěstí a posíláme do České Lípy mnoho pozdravů.

05 08 2016 kastrace Brejdy
Brejdy, která po koťatech přibrala až na 5 kg, protože jim pořád ujídala všechny dobrůtky a hlavně 40% tvaroh už zhubla na 3,30 kg a mohla se tak dne 05 08 2016 podrobit kastraci. Byla jí odebrána i část mléčné žlázy, bylo zjištěno, že tam byl zhoubný nádor. Máme tak doma už jen 3 kastrátky a to:
Dačinku, její dceru Brejdy a její dceru Demmi.

01 09 2016 – Brejdy nám zežloutla
Brejdy nám náhle a zcela nečekaně, bez jakýchkoliv příznaků úplně zežloutla, přestala jíst a pohybovat se.
Byla hospitalizovaná, dostávala infůze, léky proti bolesti . Na „SONO“ se zjistilo, že neměla žlučové kameny, vůbec nic špatného, kromě zvětšených jater. Bilirubin, jehož hodnota je 7 měla naměřený 70 a po týdenní léčbě se jí zvýšil na 160. Nejedla, pohybovala se jen s obtížemi a stále spala.
Měli jsme šílený strach, že nám odejde a tak nějak jsme se na tuto situaci psychicky připravovali. Ale ještě jsme to nevzdali a na radu lékařky jsme ji stále nutili do jídla. Nakonec se nám to podařilo, Brejdy se rozjedla, zase přibrala, už není žlutá, tato barva se pomaličku vytrácela, nyní je Brejdy zase stříbřitě bílá s lilovou, má chuť do života a hraje si s ostatními kočkami. Jen na očním pozadí zůstala žlutohnědá barva. Brejdy měla krásné, jiskřivě zelené oči. I tato postupně mizí. Víme, že není zdravá, ale krevní výsledky si již nenecháme udělat a Brejdy nebudeme trápit.
Třeba budeme mít to štěstí a při dietě – jen hovězí a kuřecí maso - s námi bude ještě dlouho./ Jiné nemoci si ani nechceme připouštět/.
Moc si všichni přejeme vyhřátou, zdravou a teplou Brejdulku :)

Veterina Eden
V loňském roce jsme možnost blíže se seznámit s veterinárními lékařkami veterinární kliniky EDEN v Brně Králově Poli.
Jsou to: MVDr. Petra Stupková a MVDr. Dagmar Dereza.
Jsou to velmi sympatické, vysoce profesionální lékařky s nádherným přístupem ke zvířátkům. V loňském roce byla v posledních chvílích života u našeho Tomiška právě paní doktorka Petra Stupková, se kterou jsme mu připravili velmi procítěný odchod z tohoto života. V únoru tohoto roku nám zase pomohla přivést na svět 4 krásná a zdravá koťátka, to poslední kotě již společně s paní MVDr. Dagmar Derezou na klinice.
Návštěva veterinární lékařky u nás doma – očkování. Očkování pro koťátka nebyla vůbec stresová, byla naočkována všechna během poklidného spánku. Jen se protáhla a natáhla tlapky. Ani to nezaznamenala.

Holky už jsou na světě, na kloučky se teprve čeká

Náš dlouholetý ošetřovatel veterinární lékař pan MVDr. Ivan Stuchlík.Skvělý, velmi šikovný a vstřícný veterinář, navíc stále usměvavý a v dobré náladě, ke kterému jsme si za několikaletou léčbu našich koček vytvořili přátelský vztah. Není z Brna, ordinuje v Pohořelicích.

30 05 2016 a 31 05 2016

jsme vzpomněli na naše dva mazlíky Tomiška a Dorianka, kteří již nejsou mezi námi, ale stále budou v našich srdcích.
Také jsme se dodatečně dozvěděli, že odešlo navždy jedno kotě z našeho odchovu a to černá kočička s bílým flíčkem na bříšku Elizabetka,
která měla domov v Kladně.

VZPOMÍNKA - BESTBELOVEDS DORIAN
Odchov Julie Chvets
18 09 1999 – 30 05 2003

Náš milovaný kocourek Dorian.


Nepobyl si na tomto světě moc dlouho, my jsme ho měli jen od ledna 2003 – do konce jeho života. Dostali jsme ho jako 3,5 letého , zdravého a krásného kocoura, kterého jsme si velmi zamilovali a bylo nám společně moc dobře. Dorian si krásně zvykl a stal se miláčkem rodiny. V březnu 2003onemocněl manžel velmi silnou chřipku a Dorian se od něho nakazil. Snažili jsme se všemožně o jeho záchranu, vyhledali několik veterinárních klinik, ale bohužel 30 05 2003 dopoledne bylo pro mě jedno z nejhorších období mého života, kdy Dorian pomalu odcházel. Přišla se s ním rozloučit i jeho bývalá rodina.
Ti ho nakonec odvezli na veterinární kliniku, kde mu pomohli snadněji odejít z tohoto světa.
Nikdy nepřestanu bojovat o život svých zvířat, která mně dala svoji důvěru. Velmi lituji, že jsem tento boj prohrála.
Dorian tak odpočívá a spí svůj věčný sen na naší zahradě, na klidném místě pod borovicemi a pomalu se k němu přidávají další zvířátka.

Tomišek s Elizabetkou

VZPOMÍNKA– Nl*Pendragon´s Tic Tac
22 12 2003 – 31 05 2015
Zítra to bude 1. rok, kdy odešel náš další mazlík – moje kočičí zlato – můj Tomišek. Onkologická nemoc,
proti které jsme tolik bojovali, nám ho nakonec vzala. Tomi, jsi stále v našich srdcích.

VZPOMÍNKA – Elizabeth Shal Mar´s von Garret
1. 7. 2009 - 2014
Naše koťátko – Elizabetka.


Narodilo se Dačince a Tomiškovi 1. července v krásný, slunný a teplý den. Elizabetka bylo krásné koťátko, zdravé, ušaté, hravé, černé, jen s malými skvrnkami. Odcházela od nás jako chovná kočička. Žila spokojeně v rodině, kde měli i 2 pejsky, takže byla ve společnosti zvířecích kamarádů.
Postupně tam přibývali další kočky CRX.
Bohužel jsme se od smutné majitelky dozvěděli s několikaletým zpožděním, že Elizabetka navždy odešla. Přesné datum jejího odchodu se nám nepodařilo zjistit. Elizabetko, byla jsi naše vytoužené koťátko a měli jsme Tě moc rádi.
Nikdy na Tebe nezapomeneme.

Krásné narozeninky!
Dnes mají koťátka z našeho posledního vrhu J
Jadwiga, Julianna, Joanna a Julien 1 rok
Hodně štěstí, zdraví a úspěchů :)

Naše koťata, zítra budou mít 1 rok

Narozeniny našich koček – už kastrátek v roce 2017.
Všechny bydlí s námi a jsou to naši milovaní mazlíci.

Dačinka narozena 30 01 2005 - 12 roků
Brejdy narozena 05 05 2007  - 10 roků
Demi narozena 17 09 2009  - 8 roků

Dačinka –1. manželka :) našeho Tomiška.


Nejhodnější a nejskromnější ze všech koček, které jsem kdy poznala. Když přijde do místnosti, vždy víme, že vešla ona, protože kromě zavírajících a otevírajících se dveří vždy pozdraví svým charakteristickým pozdravem.
Má nádherné, velikánské, zelené oči. Neměla moc štěstí jako máma, proto jsme ji nechali brzy vykastrovat.
S Tomiškem to byli nerozlučná dvojka, ale když se narodila Brejdy, nevěrník ji záhy opustil a věnoval se Brejdy.

Brejdy – naše kočičí láska, která se dostala z nejhoršího ven 5. 5. 2016
máma posledního, krásného vrhu 4 koťátek, má dnes krásných 9 roků. Milá Brejdy, buď tady s námi zdravá ještě hodně dlouho.

Její příběh.
Vždy jsem velmi toužila po zcela bílé kočce a shodou okolností, když jsme čekali narození maličké Brejdy, možná barevně zcela bílé, tak se mně ozvala paní Iveta Schulz z Německa, která čekala možná zcela bílé kotě po matce. Když se kotě narodilo a bylo opravdu jen bílé, dohodly jsme se na výměně, což se opravdu stalo a my jsme tak jeli do Německa pro bílou kočičku Lillien w a Brejdy c 01 byla pro paní Ivetu.


Brejdy ale byla v Německu jen velmi krátce. Nesžila se s kolektivem koček ani s paní Ivetou a tak jsme si jeli do měsíce pro ni do Německa nazpět a přitom vrátili i bílou kočičku Lillien . Nakonec jsme rádi, že kotě z našeho odchovu , Brejdulka, zůstalo u nás doma.
Stala se tak manželkou č. 2 :) našeho Tomiška.

Demi – naše kudrnatá, barevně černá želvička.


Stále velmi aktivní, hodně komunikativní, stále vrnící a spokojená kočka, již dávno vykastrovaná. Nikdy neměla sama koťátka, ale byla velkou kamarádku všem maličkým, která se v naší chov. stanici narodila . Miluje společnost, právě tak, jako její táta. Má ráda hovězí maso, které doslova miluje. Proto také má nádhernou, hustou a kudrnatou srst. Rozumí příkazům ne! Když je hodně spokojená a má radost, poznáme to na ní, protože začne válet sudy. Ráno, jen když otevřeme oči, nevím, jak to vycítí, když je v jiné místnosti, ale hned je u nás a vrní a vrní. Za mnou chodí po bytě jako pejsek. Je to věrný obraz a Tomiška a kromě různého zbarvení jsou povahově i vzhledově úplně stejní.
Máme tak v ní pokračování….

Srst našich koček


Kocourcii - Armaniak - Leník  - Xilian

Armaniak – rok 2007Vybrali jsme si krásného a hodného kocourka na krytí naší Dačinky. Byl u nás jen pár dní, byl to pan kocour.
Narodilo se nám jenom jedno koťátko a to byla naše Brejdy. Jsme tomu moc rádi, že ji máme.
Škoda, že se z tohoto nádherného spojení
Dutchie Duchesse van Queensland h 03
a
Armanik Tidgi w 61
nenarodilo více krásných koťátek . Brejdy po tátovi zdědila hodně, nejvíce jeho výjimečný, hluboký hlas.

 

Leník – rok 2009
Měla jsem v úmyslu, aby z naší chovatelské stanice odcházela koťátka různého zbarvení po Tomiškovi, ale i zcela světlá nebo úplně bílá.
Na jaře v roce 2009 jsme si pořídili nádherného a hodného kocourka od chovatelky paní Mervové od Pardubic - Leníka, zbarvením e 33, který bydlel u dcery. Nemohli jsme mít v bytě 2 chovné kocourky.
Byl to uvrněný mazel, který miloval společnost. Když jsme k nim přišli, okamžitě se nám procházel po ramenech. Občas tam s ním bývala i naše Brejdy, byli to dobří kamarádi a také se jim narodila krásná koťátka Fredy a Filip. Choval se k nim skvěle a v jejich společnosti se mu moc líbilo. Ale z rodinných důvodů jsme byli nuceni Leníkovi najít nový domov. Dcera odjížděla mimo republiku Velmi o něho stála chovatelka CRX paní Hojdarová z Dačic , která si ho nakonec odvezla do své party cornýšků a on tak jel za svými kočičímu kamarády. Zůstal tedy v České republice. Nyní/rok 2016/ už obšťastňuje jinou rodinku jako spokojený kastrát a my na něho často vzpomínáme a přejeme mu hodně štěstí a také aby byl ve své rodince hodně milován. Tento kocourek měl překrásnou a hustou srst. Je to vidět i na jeho dvou kloučcích, Fredym a Filipovi. Jsou to malí kamarádi malého kloučka, kterému dělají společnost. Jsou moc hodní , právě tak, jak táta Leník.

Xilian ze Švédska - rok 2011 říjen.


Se svojí kočičí přítelkyní Klárkou Mačekovou jsme začaly hledat bílého, chovného kocourka.
Měla jsem v úmyslu již nechat vykastrovat našeho Tomiška, takže by to byl on jako chovný kocourek v našem domově. Vyhlédla jsem si typově nádherného, bílého kocoura Xiliana s očima barvy tygřího oka, došlo k dohodě s jeho majitelkou a my jsem si v říjnu 2011 letěli pro něho. Velmi jsem se těšila na koťátka ze spojení těchto dvou, typově nádherných koček
Přestože jsem byla jeho majitelkou ujištěna, že má veterinární osvědčení o sluchu, že dobře slyší, nezakládalo se to na pravdě a my jsme tak museli na Bayer test do Prahy na veterinární kliniku k panu MVDr. Velebnému. Byla jsem přesvědčena o pravdivosti jejích slov, proto jsme jeli až v květnu 2012. Ten vyšetřením zjistil, že kocourek je hluchý na jedno ouško a tudíž nevhodný do chovu. Jaké bylo moje rozčarování, nelze popsat. Byla jsem strašně nešťastná, protože jsem si Xiliana nejen já, ale celá naše rodina velmi oblíbila, ale pro náš malý byt si ho jako kastráta nemohla nechat. Došlo k dohodě s majitelkou ve Švédsku, kde se narodil a ta si ho v srpnu odvezla zpět. Stal se z něho už dávno spokojený kastrát.
Také na něho často vzpomínáme, jako na našeho sněhuláčka. Byl to pan kocour, který svůj příchod do místnosti vždy ohlásil majestátním zvukem
jakoby pána domu. Sněhuláčku, doufám, že žiješ krásný život v milující rodince :)

Nové domovy koťátek našeho vrhu J v pořadí, jak přišla na svět.

Groška - jméno v rodokmenu má Jadwiga – zůstane v Brně.
Nejdříve se od nás odstěhovala holčička, které jsme říkali Grošátko, protože měla na krku 3 černé skvrnky. V novém domově ji pojmenovali jménem Mia.Jméno se k ní krásně hodí, je to velmi subtilní a jemná kočička. Bydlí jen kousek od nás J Žila mezi dospělými lidmi, a proto, když jsem se dozvěděla, že v brněnské chovatelské stanici mají koťátko – kloučka, úplně stejného zbarvení, jako je ona, oznámila jsem tuto skutečnost majitelům. Došlo k dohodě a Groška-Mia tak má malého kamaráda se kterým radostně skotačí a stala se z nich nerozlučná dvojka.
Také zde jsme již byli na návštěvě a panuje zde velká spokojenost.

Černé očko – Julianna a Ibísek
Pro tuto krásnou my lady si majitel přijel poněkud později a sice z následujícího důvodu:
Paní Petra, která si v loňském roce od nás pořídila kocourka Ibíska mě požádala, že ho z rodinných důvodů nemůže mít doma a abych jí pro něho pomohla najít novou rodinku. Nabídla jsem ho právě do rodiny, ve které mají ke zvířatům vztah i profesionální. Nejdříve si domů do Fryštáku tedy dovezli Ibíska a nechali ho nějaký čas, aby se zabydlel a teprve potom mu dovezli kamarádku – Julianku. Nyní jsou spolu asi 2 měsíce a čas ukáže, jak kamarádský jejich vztah bude.
… po dvou měsících – Julianna i Ibísek už spolu spávají v jednom pelíšku a zdá se, že do budoucna bude vše v pohodě.

Juli a Ibísek

Velký flíček – Julien Tom. – odcházel od nás jako poslední koťátko vůbec.
Odcházel do nové rodiny jako chovné zvíře, kde se jaksepatří vyřádí J Nový domov získal v chovatelské stanici „od Paolky“ cornishrex.hodowla-bialogard.pl v Polsku, kde na něho již čekala spousta kočičích a psích kamarádů. Loučení pro nás bylo jedno z nejtěžších také proto, že to bylo skutečně poslední koťátko z naší chovatelské stanice. Již nikdy žádné mít nebudeme a s chovem jsme skončili. Je možné, že se již nikdy nesetkáme.
Od nové rodinky ale dostávám fotečky a videa, takže vidím, jak se má dobře společně s ostatními kočkami.

Malý flíček – jméno v rodokmenu má Joanna, v novém domově mu říkají Joni.
Nádherný, jemný kocourek s perfektní povahou. Bydlí nedaleko Brna v Lysicích v krásném, novém bytečku. Má tam kamaráda, chlapce jménem Adámek, se kterým dělají mírné alotrie. Mamka je jemná a citlivá a věřím, že zde našel milující domov plný lásky.
Už jsme u nich byli několikrát na návštěvě, je tam velká láska a spokojenost :)

Noví, šťastní majitelé kotátek vrhu J

Jirka s Juliannkou


Aleš s Jadwigou -Miuškou


Evka a Adámek s Malým flíčkem Joannym – Joníčkem


Paolka a maminka s Velkým flíčkem-Julienem

Povídání o našich CRX – červen 2016

Naše chovatelská stanice zabývající se výhradně chovem plemene cornish rex byla založena v roce 2005 jako druhá v naší republice. Chovatelská stanice stávající, Nl*Pendragon´s byla poměrně neznámá a koťátka odsud odcházela do nových domovů hlavně do zahraničí. Proto, když jsme začínali a zúčastňovali se výstav, byl pro návštěvníky a zájemce o koťata náš kocour Tomik úplně neznámé plemeno.
Kolem jeho klece se mnohdy tísnil dav lidí a se zaujetím si ho prohlíželi. Prý takového kočkopsa ještě nikdy neviděli . Někomu se toto plemeno zalíbilo, jinému nikoliv, pravdou však zůstává, že je to plemeno velmi inteligentní, komunikativní, čistotné, kolektivní, které nesnáší samotu a zavřené dveře. Některým se říká vrátní, protože visí na klice tak dlouho, až se dveře otevřou a oni se tak dostanou do cíle. Zdolají překážku zavřených dveří.
Říká se, že kdo jednou pozná kočku plemene cornish rex, nechce už žádné jiné. Jsem ráda, že jsem si toto plemeno vybrala a nikdy bych ho za žádné jiné nevyměnila. Když se narodí koťátka, jsou úžasná, maličká do dlaně, mokrá a kudrnatá. Pípají jako malí ptáčci. Jejich váha je kolem 10 dkg. Jejich srst je velmi příjemná a výhodou je, že kočky nelínají a nikde nejsou jejich chloupky. Toto plemeno mohu všem jen a jen doporučit.
Mohu a to velmi ráda poděkovat panu Eriku Reijersovi prezidentovi ČSCH v naší republice a sekretáři světové organizace FIFe, že naši rodinu vybral jako novou rodinu a nový domov pro jednoho kocourka ze svého odchovu. Pro našeho Tomiška, nejdříve jen mazlíka, potom chovného a nakonec zase jako mazlíka. Neměli jsme v úmyslu chov, ale jakmile jsme měli Tomika doma a začali jezdit na výstavy, naše rozhodnutí se změnilo. Chtěli jsme od něho koťátka a začali se na ně moc těšit. Po dohodě s panem Reijersem se tedy Tomik stal nádherným velikým, chovným kocourem a otcem několika vrhů různě zbarvených koťátek.. Vzpomínám, jak mně jednou řekl, že je budu tak milovat, že je nedám pryč. Ani jedno loučení s koťátky se neobešlo bez slziček. Vždyť jsou to tak sladká, často vrnící a rozkošná stvořeníčka, že to nejde, je nemít rád. Měli jsme tak 11 vrhů během 9 roků, všem koťátkům jsme našli milující domovy v naší republice i v zahraničí, ve kterých se mají dobře a jsou milována. Snažíme se být se všemi rodinami v kontaktu a těší mně, jejich krásné, spokojené a šťastné odezvy.

Tomišek – zakladatel našeho kočičího rodu
To byl tak komunikativní a společenský kocour, že když k nám přišli zapojit UPC, seděl technikům na rameni a zvědavě pozoroval, cože tam dělají. Ti z něho měli opravdu druhé vánoce :)

07.03.2016

Koťátka hledají nový, milující domov.27.02.2016

Přiletěl k nám čáp!

Máme 2 krásné kloučky a 2 holčičky.
V naší cattery Garret.cz se naší Brejdy 11. 2. 2016 narodila 4 krásná koťátka,
všechna n 01 – černá van.
Rodiče jsou Brejdy c 01 a Seti n 01.
Hodně štěstí naše kočičí miminka

31. 5. 2015

Moje kočičí láska - Tomišek

Toho dne jsme spolu viděli východ slunce naposledy. V 10 hodin dopoledne navždy dotlouklo jeho srdíčko a Tomišek od nás odešel spát svůj věčný kočičí sen ke svým kamarádům.
Tomišku, obohatil jsi náš život a vzpomínka na Tebe bude navždy v našich srdcích.

23. 5. 2015

Si přijela pro naši Irisku i další nová rodinka. Iriska tak našla nový domov také v severních Čechách v naší republice a to v Ústí nad Labem. Čekali tam na ni noví kočičí kamarádi a malá holčička. Iriska je temperamentní kočička, která si jistě brzy zajistí vůdčí postavení. Protože zůstane chovná, budeme se moc těšit na její koťátka. Také do této rodinky posíláme moc pozdravů a vzpomínek.

9. 5. 2015

Odešel do svého nového domova do Lovosice v severních Čechách náš klouček Ibísek jako mazlíček. Jeho nová maminka, sympatická a milá paní Petra přijela velmi natěšená. Ibíska si odvezli hned, jak to bylo možné v souladu s chovatelským řádem. Klouček se zabydlel velmi dobře a žije si jako malý paša. Posíláme moc pozdravů a vzpomínek.

20.4.2015

Koťátka krásně rostou. Také nás navštívil veterinář a koťátka naočkoval. / Další očkování i čipování bude koncem dubna/.


Srst se jim začíná vlnit, klouček Ibísek je evidentně větší než kočička Iriska, která je křehčí, zato s hustší srstí. Jsou to rarášci, kteří lítají jako draci, ale také milounká, malá a hravá koťátka. Mám radost, když vidím, jak se nové rodinky těší . Mým cílem je odchovávat zdravá a spokojená koťata a získat jim milující domovy. Doposud vždy se mně toto podařilo.

 

***********************

6.4.2015

Veselé velikonoce

25.3.2015

11. a 12. dubna 2015 se u nás v Brně konala MVK ve Voroněži, na kterou jsme se chystali i s naším krásným veteránem 11,5 ročním Tomiškem. Vypadal skvěle, byl krásně osrstěný, jeho srst byla hustá a bělounká, každý den jsem ho jemně kartáčovala a připravovala na výstavu tak, aby vypadal co nejlépe. Měli jsme také zálusk na cenu pro veterány, protože již jednu v této skupině získal. Vyplněnou přihlášku jsem nakonec neodeslala.
Bohužel jsme zjistili maličkou bulku na pravém horním rtu. Hned jsme se objednali na veterinární kliniku k paní MVDr. Lorenzové Janě, která ho již dříve operovala s dobrým výsledkem. Dne 1. 4. 2015 se opět podrobil operaci. Výsledek je zase pozitivní nález na histologii. Dovezli jsme si ho domů následující den. Tomišek měl jen 2 stehy na pravé tváři, jinak se cítil dobře. Vegetoval s límcem, pospával a po absolvování kontroly za týden, kdy mu byly stehy vytaženy, byl v rámci možností fit. Byl také na RTG, plíce má čisté. Bohužel má potíže, občas kašle. Bylo mu zjištěno astma.
Držíme mu moc palce, aby tady s námi ještě dlouho byl – všichni bojujeme!

5.2.2015

Tak jsme se všichni dočkali :)
Dne 5. 2. 2015 se nám narodila 2 krásná koťátka. Holčička Iris, která váží 112 gramů a klouček Ibísek se 120gramy. Zpráva o jejich narození hned letěla do Lovosic a Ústí nad Labem, kde netrpělivě očekávali jejich narození, stejně jako my doma.
Tak hodně štěstí a zdraví, naše koťátka íčka- štěstíčka .

26.1.2015

Vše je úplně jinak s chovem v naší chovatelské stanici !!
Naše Brejdy c 01, lila van, čeká koťátka kolem 6. 2. 2015.
Otcem je krásný černobílý kocour Eliot Seti n 01 - černý van z chovatelské stanice Amon Hen.cz

22.12.2014 měl Tomik 11 roků a 29.01.2015 bude mít Dačinka 10 roků.
Krásné narozeniny naši mazlíci !

10. 10. 2014

Naše Demi se úspěšně podrobila stejné operaci jako její táta Tomišek a navíc také kastraci na Veterinární klinice v Brně opět u velmi šikovné paní MVDr. Lorencové. Opět nastala doba rekonvalescence, hlídání a opatrování.
Demi, nyní, po deseti dnech od operace je zase temperamentní kočička, přede a je z ní spokojený mazlík a my společně s ní.

20. 9. 2014

Rozdělení našich koček :)
S námi, se mnou a manželem, budou bydlet a lumpačit naše kočky Dačinka h 03 – noblesní a elegantní kočičí dáma a její dcera Brejdy c01, která má ráda, co je vysoko.
Ráda chodí nahoře na dveřích nebo na oknech Přímo nesnášela výstavy a kroutila se tam jak paragraf. Je to naše krásná lady.


U dcery Magdy a Roberta se již zabydlela další dvojice Tomišek, ds 03, a jeho dcera Demi, f 03.
Spokojenost je nyní na všech stranách :)

15. 9. 2014

Ukončení chovu naší Chovatelské stanice Cornish rex.
Všechny naše kočky budou vykastrovány a budou s námi žít jako mazlíčci.
Dostali jsme od nich krásná koťátka, o které jsme láskyplně pečovali, starali se o ně a kterým jsme zajistili milující domovy v naší republice i v zahraničí. Chov koček není žádná procházka růžovým sadem a pokud se mu věnujete naplno, vyžaduje hodně lásky, času, úsilí i financí. My jsme si pořídili první koťátko – Tomiška v březnu 2004, tj. před 10 lety a myslím, že nadešel čas, aby již všechny kočky u nás žily šťastně a spokojeně jen jako mazlíčci.

12.9.2014

Měli jsme v plánu narození koťátek v září – říjnu 2014. Pozvali jsme si krásného kocourka Adwina Bejlí n 03 z Nového Boru, jehož majitelkou je milá paní Veronika Křimská. Tento u nás kryl naši kočičku Brejdy c 01 a my jsme se začali těšit na jejich potomky. Malá koťátka jsou nádherná, přímo vybízí k mazlení. Bohužel Brejdy nezabřezla :( a žádná koťátka z tohoto krytí nebudou.

10.08.2014

Náš kocourek Tomišek /10,5 roku/ byl na těžké operaci, kterou úspěšně zvládl a je opět fit :) Opatrovali jsme ho ve dne v noci po dobu 14 dnů. Nesnášel límec, ale později pochopil, že ho musí mít a časem si na něj zvykl. Děkujeme tímto velmi sympatické paní MVDr. Lorencové Simoně z Veterinární kliniky v Brně Králově Poli, která ho operovala s velmi dobrým výsledkem. Je to stále hodně spokojený kocour mazlík. Přede od rána do večera :).Tvoří společně s Demi, která je od narození malý akrobat, nerozlučnou a velmi spokojenou dvojici.

18.03.2014

Oznamujeme všem našim příznivcům, že máme v plánu krytí našich kočiček Brejdy a Demmi na jaře – v létě 2014, takže přírůstek koťátek očekáváme na podzim 2014 a moc se těšíme. Brejdy – c 01 i Demmi f 03 mají skvělý, zahraniční rodokmen. Jejich předkové se mohou pyšnit světovým vítězstvím.
Kocourek, kterému říkáme Adwinek je černý bikolor n 03, rovněž se skvělým, zahraničním rodokmenem. Pochází ze severních Čech. Majitelkou je Veronika Křimská. Nemíváme koťátka často, naposledy jsme měli v červnu 2013, proto je pro nás i tento očekávaný přírůstek poměrně vzácný.
Bude ze stejného spojení jako v loňském roce, kdy se nám narodili 2 krásní kloučci, bikolorek a harlekýnek.
Zájemci o koťátka z naší chovatelské stanice Garret z České republiky mohou
psát na email: info@garret-cats.cz, nebo 777 664 180 Více na www.Garret-cats.cz

28.10.2013

Oba dva naši kloučci – Chris i Charlie odešli do nových domovů počátkem října. Charlie je v mladé rodince v Brně a Chris získal také mladou rodinku - v Praze. Novým majitelům děkujeme za informace o tom, jak se kočičí kluci zabydleli, zdomácněli, že se jim stále více kudrnatí srst a jsou stále mazlivější. V nových rodinách byli přijati skvěle. Přejeme všem hodně štěstí a radosti.

12.08.2013

Naši kloučci Chris a Charlie nám rostou do krásy. Rodiče Brejdy s Adwinem byli šikovní :-)

Naši kloučci už jsou na světě 32 dny.


10.08.2013

V naší chovatelské stanici došlo v posledním čase k výrazným změnám.
Náš kocourek Tic Tac Nl*Pendragons´/ Tomišek/ již není chovný. Je to stále náš velký, přítulný mazel s krásnou srstí a milou povahou. V letošním roce již bude mít 10 roků, ale pořád je aktivní a rád se honí s ostatními kočkami i koťaty.

Dačinka bude mít v lednu 2014 již 9 roků. Je to hodná, milá a elegantní dáma z Holandska od Cobi Colhorn s krásnýma, výraznýma očima. Dostali jsme od něj i od Dačinky několik krásných koťátek. Oba dva splnili naše očekávání a nyní zde budou jako naši mazlíci, kteří nám skvěle doplňují naše životy.
Všechna koťátka od nich mají milé domovy s hodnými lidmi, kteří je mají rádi a to je cílem naší chovatelské stanice.

30.07.2013

Chovatelská stanice Garret.cz zadá koťátka – 2 kloučky narozené 28 06 2013. Chris a 02 a Charlie a 03. Oba dva rodiče Brejdy a Adwin mají skvělý zahraniční rodokmen.
Kocourci jsou vhodní do chovu i jako mazlíčci, i když přednost dáváme mazlíčkům. Budou připraveni k převzetí v říjnu 2013, řádně naočkovaní, odčervení, načipovaní, s Europasem, rodokmenem a kupní smlouvou. Budou vybaveni výbavičkou a novým majitelům budeme nápomocni radami i zkušenostmi. Oba kocourci budou naučeni čistotě a řádně vymazlení. Více na www.Garret-cats.cz, email: info@garret-cats.cz.

08.07.2013

Přiletěl k nám čáp – konečně :)

V pátek 28 06 2013 v odpoledních hodinách se naší Brejdy a Adwinkovi narodili dva krásní kocourci, ze kterých máme velkou radost a jsme šťastni.
Nyní máme po třech letech opět modrobílé bikolory.
Brejdy zvládla porod bez problémů a tak u nás vládne pohoda. Kluci se mají čile k světu – dostali jména Charlie a Chris.

05.06.2013

V červenci očekáváme koťátka od naší Brejdy a od Adwinka z Nového Boru.
Zájemci nás mohou kontaktovat: e-mail: info@garret-cats.cz nebo mobil 777 664 180.

Portrét plemene CORNISH REX v časopise NAŠE KOČKY 6 – 2013


Tak, jako každý měsíc jsme si zakoupili časopis“ Naše kočky 6 – 2013“ a s překvapením jsme poznali naši kočku Brejdy, která se na nás dívala z titulní strany.


Uvnitř časopisu jsme se ještě začetli do článku , který pojednával o historii, původu, standardu, povaze a hlavně o CRX žijících v ČR. Ještě jsme zhlédli pár krásných fotografií koček a koťátek nejen z naší chov. stanice Garret.cz, ale i z první chovatelské stanice Cornish rex v naší republice Nl*Pendragon´s.


Skutečnosti, že do tohoto prestižního časopisu byly vybrány jako portrét plemene CRX právě i naše kočky si velmi ceníme, protože i tímto se toto nádherné plemeno dostane do podvědomí lidí.

 

MVK v Brně v hotelu Avanti.

Počátkem května 2013 jsme se s naším kocourem mourem Tic Tac Nl*Pendragon´s zúčastnili MVK v Brně v hotelu Avanti. Tomik zabodoval ve své veteránské třídě a získal BIS s krásným pohárem a granulkami od Royal Canin. Také jsme zašli za naším kočičím fotografem p. Gorgoněm Zdeňkem, který nám zcela zchvácen vytvořil pár velmi pěkných fotografií.


01.05.2013

Oznamujeme všem našim příznivcům, že máme v plánu krytí našich kočiček Brejdy a Demmi v nejbližší době, takže přírůstek koťátek očekáváme během měsíce července a moc se těšíme. Brejdy – c 01 i Demmi f 03 mají skvělý, zahraniční rodokmen. Jejich předkové se mohou pyšnit světovým vítězstvím.
Kocourek, kterému říkáme Adwinek je černý bikolor n 03, rovněž se skvělým, zahraničním rodokmenem. Pochází ze severních Čech. Majitelkou je velmi sympatická Veronika Křimská které tímto děkujeme.
Nemíváme koťátka často, naposledy jsme měli v září 2010, proto je pro nás
tento očekávaný přírůstek poměrně vzácný.
Zájemci o koťátka z naší chovatelské stanice Garret z České republiky mohou psát
na email: info@garret-cats.cz.


14.12.2012

© DD Design